Хотілося б окремо зупинитися на міфі про «Кривавий спорт», або «бої без правил», як часто називають ММА вітчизняні ЗМІ. Насамперед цей термін абсолютно невірний, оскільки на змаганнях з ММА існує досить велика кількість обмежень з технічних дій, особливо це стосується аматорського спорту.
Зокрема проведені дослідження показали, що рівень травматизму (за винятком травм головного мозку) в ММА, в цілому, схожий з рівнем травматизму в інших видах спорту. Однак, в силу правил, що дозволяють болючі та задушливі прийоми, кількість нокаутів у ММА менша, ніж у боксі, що передбачає знижений ризик травм головного мозку.
Тому, незважаючи на більший ризик занять ММА в порівнянні з іншими єдиноборствами, в результаті ММА виявляється менш травмонебезпечним видом спорту ніж, наприклад бокс.
Незважаючи на репутацію «кривавого спорту», яка іноді поширювалася засобами масової інформації за історію сучасного ММА, починаючи з 1993 року, було задокументовано чотири випадки, коли травми, отримані під час бою, стали причиною смерті бійця, при цьому у двох випадках — поєдинки не були санкціоновано уповноваженими організаціями.
Для порівняння, згідно з інформацією популярного інтернет-видання The Journal of Combative Sport, за той же період (з 1993 року) в результаті боксерських поєдинків померла 71 людина, що в середньому становить майже 4 смертельні випадки на рік.