ММА

Змішані Єдиноборства ММА

що таке змішані єдиноборства їх походження, становлення та розвиток
історія та міфи

Змішані Єдиноборства ММА

Що це та з чим його їдять?
Змішані бойові мистецтва (MMA - від англ. Mixed martial arts) - бойові мистецтва (часто невірно звані «боями без правил»), що є поєднанням безлічі технік, шкіл і напрямків єдиноборств.

ММА є повноконтактним боєм із застосуванням ударної техніки та боротьби як у стійці (клінч), так і на підлозі (партер). Термін "Mixed Martial Arts" був запропонований у 1995 році Ріком Блюмом, президентом Battlecade, однією з ранніх організацій ММА і згодом знайшов стійке застосування і в неангломовних країнах.
anderson silva UFC champion, становись чемпионом, the greatest
Витоки сучасного ММА сягають корінням давнину. Ще за часів античності одним із видів змагань на олімпійських іграх був Панкратіон. Стародавні греки ввели цю дисципліну в Олімпійські ігри ще 648 року до нашої ери.

Таким чином, Панкратіон є найстарішим стилем бою без зброї, що нагадує сучасний ММА. Сутність цього виду спорту полягала у проведенні поєдинку двох неозброєних атлетів.
панкратион, миксфайт, античные бои, ММА
Змагання проходили на спеціально підготовленому майданчику - "мальфо", покритому товстим шаром дрібного піску. У цих поєдинках справді визначалися найсильніші, спритніші та мужніші атлети.

Будучи найоригінальнішим і найважчим змаганням стародавніх ігор, панкратіон поєднував у собі прийоми боротьби у стійці та партері, підсічки та больові прийоми, удушення. Дозволялося завдавати ударів руками, ліктями, колінами, ногами та головою. Удари виконувались у голову та корпус, по ногах та руках. Можна було добивати суперника, що лежав, і в той же час повалений на майданчик противник мав право, захищаючись, виконувати удари навіть лежачи.

Саме в панкратіоні атлети вперше почали виконувати удари у стрибках та поєднувати серії ударів із захопленнями для кидків. З відомих бійців того часу хотілося б окремо вказати Платона, Піфагора та Архімеда, більше відомих людям як науковці та філософи та які стали олімпійськими чемпіонами з Панкратіону.
IX-XX століття

Відродження Змішаних Єдиноборств

бартітсу, валєй тюдо, Брюс Лі та UFC
Надалі подібні змагання не мали масового та систематичного характеру. Деякі суспільні покази боїв мали місце наприкінці ХІХ століття. Вони представляли різні стилі боротьби, включаючи джиу-джитсу, боротьбу та інші стилі.

Змагання зі змішаними стилями (наприклад, боксер проти борця) були дуже популярні в Європі та багатьох країнах Далекого Сходу на рубежі XIX та XX ст. В Англії навіть виникло бойове мистецтво під назвою «бартітсу», що поєднувало європейські та азіатські вчення.
БарТитсу
Згадка бартітсу (під ім'ям «баритсу»), зокрема, зустрічається у відомого англійського письменника Артура Конан Дойла, який приписав володіння «смертоносною боротьбою баритсу» своєму антигероєві — професору Моріарті.

Свої знання в цій галузі Моріарті використовує в рукопашному поєдинку проти Шерлока Холмса, представника школи англійського боксу, на краю Рейхенбахського водоспаду, проте Шерлок Холмс також мав навички «баритсу».
Шерлок Холмс и профессор Мориарти в поединке у водопада
"Джиткундо - виживання найбільш пристосованого"
Брюс Ли - величайший мастер боевых искусств, один из основателей ММА
Наприкінці 60-х років концепцію об'єднання елементів різних бойових мистецтв було популяризовано Брюсом Лі. Філософія, розроблена Брюсом Лі, мала назву «Джиткундо», і одним із головних її принципів було вміння бійця успішно адаптуватися під будь-який стиль.
Вчення Лі і особливо фільми з його участю вплинули на ММА настільки, що в 2004 році президент UFC Дейна Уайт назвав Лі «батьком ММА».

Також необхідно відмітити, що окрім джиткундо ще з давніших часів у Японії вже існували бойові мистецтва змішаного типу, такі як Кадзюкембо та карате Годзю-рю.
і ми також

Змішані Єдиноборства в СРСР

Бойове САМБО - одна з найкращих базових технік для ММА
Предок ММА існував і в СРСР: ним стало самбо — система, розроблена в 1938 році в результаті синтезу багатьох видів єдиноборств завдяки наказу № 633 «Про розвиток боротьби вільного стилю».
САМБО советский дедушка ММА, пожалуй лучшая база для смешанных единоборств
З усіх спортивних бойових мистецтв, що існують сьогодні, самбо найближче нагадує ММА по арсеналу використовуваних прийомів. Тут необхідно уточнити, що самбо підрозділяється на два головні напрямки: спортивний та бойовий.

Якщо першому випадку основним завданням є демонстрація кидкової техніки чи техніки больових прийомів, то бойове самбо набагато ближче до ММА за своєю суттю, оскільки у ньому першочерговою є здатність бійця максимально ефективно і швидко позбавити противника можливості до опору.

Частково у зв'язку з цим бойовий розділ самбо до 1991 був доступний лише для силових структур.
Боевое САМБО - одна из самых разрушительных боевых систем, которая включает в себя мощную бросковую технику в сочетании с ударной техникой и работой в партере
Крім того, у збройних силах СРСР, починаючи з 1979 року, проводилися змагання з АРБ (Армійський Рукопашний Бій), правила якого дуже схожі на правила змішаних єдиноборств.
UFC | VALEY TUDO

Сучасні ММА

"Паук" Сильва, момент нокаута, знаменитый фронткик в голову
Сучасні змішані бойові мистецтва мають своє коріння у двох подіях: змаганнях з Валє-Тудо (буквально з порт. — «Все дозволено») у Бразилії та японському Шутрестлінгу.

Вале-тудо бере свій початок у третьому десятилітті XX століття, коли представники бразильського джиу-джитсу Карлос Грейсі та Хеліо Грейсі запросили будь-кого змагатися з ними у боротьбі.

Це був так званий «Виклик Грейсі», який пізніше підтримали нащадки Грейсі.
Клан Грейси, семья перевернувшая мир единоборств. Благодаря им мир узнал о том, что такое бжж и грепплинг
У Японії в 1970-х роках професійний борець Кандзі «Антоніо» Інокі організував ряд поєдинків за змішаними правилами. Зокрема, 26 червня 1976 року Інокі зустрівся із уславленим боксером Мохаммедом Алі.
Кадр знаменитого боя Мухамеда Али против каратеки Кандзи Иноки
Спочатку планувався бій за змішаними правилами в повному розумінні, однак, за два дні було введено обмеження, що суттєво вплинуло на кінець зустрічі. Іноки дозволялося завдавати ударів ногою, тільки якщо він стояв одним коліном на підлозі.
панкратион, миксфайт, античные бои, ММА, самбо
За весь бій Алі зумів завдати лише 6 ударів
В результаті, Алі завдав шість ударів, а Інокі майже весь бій провів на підлозі, не підпускаючи Алі до себе лоу-кікамі. Бій закінчився нічиєю, хоча збитки ногам Алі мало не поставив під загрозу його боксерську кар'єру.
Надалі ММА розвивалася у різних країнах по-різному
У США популярність ММА почала зростати в 1993 році, коли каліфорнійський бізнесмен Арт Дейві та керівник школи бразильського джіу-джитсу Роріон Грейсі організували перший турнір Ultimate Fighting Championship (UFC), що відбувся у Денвері, Колорадо.
Первый чемпионат по смешанным единоборствам назывался The Ultimate fighting championship и изначально был обычным телешоу
Турнір із восьми учасників, який мав призовий фонд для переможця у 50 тисяч доларів, включав представників боксу, савату, сумо, карате та боротьби. На подив 2800 глядачів присутніх у залі, і ще 86 тисяч, які купили платну трансляцію на кабельному телебаченні, переможцем турніру став бразильський спортсмен Ройс Грейсі, який значно поступався всім своїм противникам зростом та вагою і виграв завдяки задушливим і больовим прийомам, маловідомими в той час.
Згодом Грейсі виграв ще два турніри UFC, чим широко популяризував бразильське джиу-джитсу — один із ключових компонентів у підготовці багатьох бійців ММА у наш час.
панкратион, миксфайт, античные бои, ММА, самбо
ММА

"Кривавий спорт", чи бойове мистецтво?

Чи небезпечні заняття ММА?
Хотілося б окремо зупинитися на міфі про «Кривавий спорт», або «бої без правил», як часто називають ММА вітчизняні ЗМІ. Насамперед цей термін абсолютно невірний, оскільки на змаганнях з ММА існує досить велика кількість обмежень з технічних дій, особливо це стосується аматорського спорту.

Зокрема проведені дослідження показали, що рівень травматизму (за винятком травм головного мозку) в ММА, в цілому, схожий з рівнем травматизму в інших видах спорту. Однак, в силу правил, що дозволяють болючі та задушливі прийоми, кількість нокаутів у ММА менша, ніж у боксі, що передбачає знижений ризик травм головного мозку.

Тому, незважаючи на більший ризик занять ММА в порівнянні з іншими єдиноборствами, в результаті ММА виявляється менш травмонебезпечним видом спорту ніж, наприклад бокс.

Незважаючи на репутацію «кривавого спорту», яка іноді поширювалася засобами масової інформації за історію сучасного ММА, починаючи з 1993 року, було задокументовано чотири випадки, коли травми, отримані під час бою, стали причиною смерті бійця, при цьому у двох випадках — поєдинки не були санкціоновано уповноваженими організаціями.

Для порівняння, згідно з інформацією популярного інтернет-видання The Journal of Combative Sport, за той же період (з 1993 року) в результаті боксерських поєдинків померла 71 людина, що в середньому становить майже 4 смертельні випадки на рік.
На сьогоднішній день змагання з ММА користуються все більшою популярністю і все більша кількість країн сприймає цей вид єдиноборств як самостійний вид спорту. Зокрема, в Україні, ММА з 2018 року планується запроваджувати як один із видів спорту до навчальних програм ДЮСШ. А дві головні світові федерації ММА – IMMAF та WMMAA у 2018 році оголосили про своє повне злиття для того, щоб об'єднати усі національні федерації світу. Основна мета цього злиття – зробити ММА олімпійським видом спорту.

Дізнатись вартість та розклад, а також записатись на пробне тренування

перше тренування безкоштовне