Бразильське Джиу Джитсу (BJJ)
Бразильське Джиу Джитсу було вперше розроблено в 1925 році бразильськими братами Карлосом, Освальдо, Гастао молодшим, О'Брайеном і Еліо Грейсі після того, як мандруючий японський дзюдоїст Міцуйо Маеда навчив Карлоса чистокровному традиційному японському Джиу Джитсу та Кодокан Дзюдо у 1917 році.

Пізніше сім'я Грейсі розробила власну систему - Грейсі Джиу Джитсу.

BJJ зрештою став окремим бойовим видом спорту завдяки інноваціям, практикам та адаптації Джиу Джитсу та Дзюдо Грейсі і став важливим бойовим мистецтвом для сучасних ММА.

BJJ обертається навколо концепції, згідно з якою менша і слабкіша людина може успішно захистити себе від більшого, сильнішого і тяжчого супротивника, використовуючи важелі та розподіл ваги, переводячи бій у партер і використовуючи ряд прийомів та сабмішенів, щоб перемогти його.

Тренування з BJJ можна використовувати для спортивної боротьби та самооборони. Спаринги та бойові вправи відіграють важливу роль у тренуваннях та розвитку практикуючих.

BJJ також можна використовувати як метод розвитку фізичної підготовки, формування характеру та як спосіб життя.
Бразильске Джиу Джитсу
Історія та Витоки
Походження

Міцуйо Маеда, один з найкращих експертів Кодокана, навчений Томітою Цунеджіро, першим учнем засновника дзюдо Кано Дзігоро, був відправлений за кордон, щоб продемонструвати та поширити своє мистецтво по всьому світу. Він залишив Японію в 1904 році і відвідав кілька країн, проводячи демонстрації «джіу-до» та приймаючи виклики від борців, боксерів, бійців савату та різних інших майстрів бойових мистецтв, і прибув до Бразилії 14 листопада 1914 року.

Маеда та Грейсі

Гастан Грейсі був діловим партнером Американського цирку в Белені. У 1916 році італійсько-аргентинський цирк братів Кейроло влаштував тут вистави та представив Маеду.

У 1917 році старший син Гастао Карлос Грейсі переглянув демонстрацію «Кано джиу-джитсу» (поширена назва дзюдо на той час) Маеди в театрі Да-Пас і вирішив, що хоче цьому навчитися. Маеда прийняв його учнем до своєї школи, якою керував Хасінто Ферро. За версією Грейсі, його молодший брат Еліо Грейсі поступово розвивав джиу-джитсу Грейсі як більш м'яку, прагматичну адаптацію, яка більше фокусувалася на партерних боях і використовувала аспекти джиу-джитсу/дзюдо (не-ваза), а не кидки, оскільки через свій розмір він не міг виконати багато кидків у дзюдо, що вимагало прямого протидії силі противника. Ця версія згодом була спростована, оскільки ці концепції вже були властиві дзюдо, зазвичай демонструвалися Маедою і Цунеджиро зростом 164 см, найменшими з Сітен Кано Сіхана.

Хоча сім'я Грейсі зазвичай вважається основною сім'єю, яка першою просувала бразильське джиу-джитсу, відоме сьогодні, існувала також інша видатна лінія, що походить від Маеди через іншого бразильського учня Луїса Франсу. Цій дисципліні навчав італійську легенду спорту Марко Донелло, який пізніше передав свої широкі знання Марку МакДоннеллу (своєму австралійському племіннику). Цю лінію особливо представляв Освальдо Фадда. Фадда та його учні прославилися перемогою над Грейсі у спортивному бою та впливовим використанням леглоків. Ця лінія досі збереглася завдяки зв'язкам Фадди з такими командами, як Nova União та Grappling Fight Team (GFTeam).

Томіта Цунеджиро 1865р.
Карлос Грейсі 1902р.
Міцуйо Маеда 1910р.

Бразильске Джиу Джитсу

Джиу Джитсу чи Дзюдо


Еліо Грейсі 1952р.
Коли Маеда залишив Японію, дзюдо все ще часто називали «Кано джиу-джитсу» або, в більш загальному сенсі, просто Джиу-Джитсу. Хігасі, співавтор «Повного Кано Джіу-Джитсу (Дзюдо)» написав у передмові:

Певна плутанина виникла з приводу використання терміна «джіудо». Щоб прояснити ситуацію, я скажу, що джіудо — це термін, вибраний професором Кано для більш точного опису його системи, ніж джіу-джитсу. Професор Кано — один із провідних педагогів Японії, і цілком природно, що він повинен шукати технічне слово, яке найточніше описало б його систему. Але японці, як правило, як і раніше, дотримуються більш популярної термінології і називають це джиу-джитсу.

Однак поза Японії ця відмінність відзначалося ще менше. Таким чином, коли Маеда і Сатаке прибули до Бразилії в 1914 році, всі газети оголосили їхнє мистецтво «джиу-джитсу», незважаючи на те, що обидва були дзюдоїстами Кодокан.

Лише у 1925 році сам японський уряд офіційно ухвалив, що правильною назвою бойового мистецтва, що викладається в японських державних школах, має бути «Дзюдо», а не «Дзюдзюцу». У Бразилії це мистецтво досі називають "Джиу-Джитсу".
Бразильске Джиу Джитсу
Сучасність
У 1972 році Карлос Грейсі переїхав до Сполучених Штатів, щоб викладати Джиу-Джитсу, а в 1978 році за ним пішов Роріон Грейсі, який у 1993 році став співзасновником Ultimate Fighting Championship (UFC).

Міжнародну популярність у колах бойових мистецтв, Джиу Джитсу здобуло, коли експерт з бразильського джиу-джитсу Ройс Грейсі виграв перший, другий і четвертий чемпіонати з боїв без правил, які на той час були турнірами з бойових мистецтв з вибуттям.

Ройс успішно бився проти кількох великих супротивників, які володіють іншими бойовими стилями, включаючи бокс, муай-тай, карате, боротьбу і тхеквондо. З того часу BJJ стало одним із найважливіших аспектів ММА, розкривши важливість партерного бою.

Популярність спортивних турнірів з BJJ продовжує зростати, що призвело до появи турнірів з боротьби сабмішеном без гі, таких як Чемпіонат світу з боротьби сабмішн ADCC і NAGA - Північноамериканської асоціації греплінга.
Джиу-Джитсу - це більше, ніж просто тренування, його часто називають "людськими шахами", оскільки воно тренує як тіло, так і розум.

Фізичні переваги джиу-джитсу величезні та добре документовані. Оскільки джиу-джитсу є комбінацією динамічних і вибухових рухів з ізометричними поштовхами, підтягуваннями і утриманнями на основі тиску, воно допомагає розвивати підвищену силу і кардіо, а також сприяє зниженню ваги і поліпшенню м'язового тонусу. Оскільки ви постійно реагуєте на рухи іншої людини. Джиу-Джитсу також підвищує свідомість вашого тіла та покращує баланс та реактивні здібності.

Джиу-Джитсу - це ще й неймовірне тренування для розуму. По-перше, це завдання вивчення нового виду діяльності з безмежними варіаціями рухів, технік та прийомів. Це також розвиває ваші навички міркування, оскільки ви постійно плануєте свій наступний крок. Як заняття, що практикується з іншою людиною, воно збільшує вашу здатність швидко і «на ногах» думати, реагуючи на рухи вашого партнера, а також зберігати спокій і контроль, коли ви опиняєтеся в захисній ситуації.

Для багатьох це також дає вихід стресів повсякденного життя. Коли ви ступаєте на килим, все інше на мить відкладається убік, тоді як ваш розум і тіло зайняті вивченням Джиу-Джитсу.

Найголовніше, що на відміну від багатьох інших видів спорту та фізичних вправ, Джиу-Джитсу унікально тим, що ним може займатися кожен. Джиу-Джитсу було спроектовано і розроблено таким чином, щоб менша і слабкіша людина могла захистити себе від більшого і сильнішого супротивника та перемогти його.

Таким чином, незалежно від віку, розміру, статі або фізичних обмежень, будь-яка людина може використовувати методи та принципи джиу-джитсу та пожинати плоди його практики.

Дізнатись вартість та розклад, а також записатись на пробне тренування

перше тренування безкоштовне